Hot galvanizuar Steel Pipe

Përshkrim i shkurtër:

1. Hot galvanized steel pipe specification 1)  Standard: GB/T3091-2001, A53, EN10255, DIN2440, BS1387 etc.; 2) Materials: Q235, Q345B, Gr.B, S195T, ST35 etc.; 3) OD: 13.7 mm-323.9 mm; 4) WT: 1.0mm-12mm; 5) Length: 2m-12m; 6) Application: construction, machinery, coal, chemical, railway vehicles, the automotive industry, road, bridges, containers, sports facilities, agricultural machinery, oil machinery, mining machinery and other manufacturing industries; 2. Galvanized steel pipe connec...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Hebei China
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Të dhënat teknike

  prodhim

  paketë

  Produkt Tags

  1. Hot galvanizuar specifikim tub çeliku
  1)  Standard: GB/T3091-2001, A53, EN10255, DIN2440, BS1387 etc.;
  2) Materials: Q235, Q345B, Gr.B, S195T, ST35 etc.;
  3) OD: 13.7 mm-323.9 mm;
  4) WT: 1.0mm-12mm;
  5) Length: 2m-12m;
  6) Application: construction, machinery, coal, chemical, railway vehicles, the automotive industry, road, bridges, containers, sports facilities, agricultural machinery, oil machinery, mining machinery and other manufacturing industries;

  2. çeliku i galvanizuar lidhje tub
  Hot dip galvanized into and cold plating, redu easy to rust, cold plating on rust easily.
  Galvanized steel connection: thread, weld;


 • Previous:
 • Tjetër:

 • 1. Hot galvanizuar specifikim tub çeliku

   

  2. tub tolerance gjeometrik

  artikuj Standard Code përmbajtjes SY / T5037 -2000 T9711 -1997 (A tub klasë) API 5L (43 version)
  Aplikimet Gaz, ujë, vajguri, te kondicionuar, ngrohje, avull dhe tuba të tjera të përgjithshme fluide me tubo celiku Industrinë e naftës dhe gazit tub transmetimit Industrinë e naftës dhe gazit tub transmetimit
  çelik Q195, Q215, Q235 L175 -L483 A, B, X42 X70 ~
  madhësi trupi OD D <508 ± 0.75% D
  D≥508 ± 1.00% D
  D <508 ± 0.75% D
  D≥508 ± 1.00% D
  D <508 ± 0.75% D
  508≤D≤914 -0,25% D ~ + 0.75% D
  D> 914 -0,32% D ~ + 6.35% D
  fundi OD D <508 ± 0.75% D ose ± 2.5 të jetë minimum
  D≥508 ± 0.50% D ose ± 45 jetë minimum
  D≤273.1 -0,40 ~ 1,59
  D> 323,9 -0,79 2,38 ~
  D≤273.1 -0,40 ~ 1,59
  D> 323,9 -0,79 2,38 ~
  tolerancë WT <508 ± 12.5% ​​T -12,5% t ~ + 12.5% ​​t -12,5% t ~ + 12.5% ​​t
  ≥508 ± 10.0% T L175 ~ L245 -10.0% t ~ + 17.15% t
  L290 ~ L555 -8.0% t ~ + 19.5% t
  Jo përtej klasës B -12,5% t ~ + 17.5% t
  jo më e ulët se X42 -8.0% t ~ + 19.5% t
  tub Oval Varg Inner fund tub 100 ± 1% D D> 508 çeliku në varg prej 101.6 max OD të fund tub nuk mund të jetë më e madhe se DN prej 1% D; OD vogël se DN do të jetë 1% D D> 508 çeliku në varg prej 101.6 max OD të fund tub nuk mund të jetë më e madhe se DN prej 1% D; OD vogël se DN do të jetë 1% D
  shkalla kurbatura (straightness) Nuk kalon 0.2% të gjatësisë tub Nuk kalon 0.2% të gjatësisë tub Nuk kalon 0.2% të gjatësisë tub
  Fundi tub beveling Pjerrët shkallë 30 ° -35 ° edge1.6 Blunt ± 0.8 shkallë pjerrët 30 ° -35 ° edge blunt 1.59 ± 0.79 shkallë pjerrët 30 ° -35 ° edge blunt 1.59 ± 0.79
  anim 1.6≤D <813 <1.59 <1.59
  misalignment t≤12.7 0.35t dhe jo më shumë se 3.0 <1.59 <1.59
  t> 12.7 0.25t 0,1251 dhe 3.18 të marrë vlerën minimale 0,1251 dhe 3.18 të marrë vlerën minimale
  Weld përforcim t≤13 ... <3.2
  t> 13 <4.8
  t≤12.7 ... <3.18
  t> 12.7 <4.76
  t≤12.7 ... <3.18
  t> 12.7 <4.76
  Analiza kimike Merrni një mostër nga çdo grumbull Merrni dy mostra për secilën seri Merrni dy mostra për secilën seri
  testi elastik Merrni një mostër ngjitur përbashkët nga çdo grumbull Base matel: të marrë një mostër nga çdo grumbull shkrirjes
  bashkoj Spiral: të marrë një mostër nga çdo shkrirjes grumbull
  prapanicë bashkoj: jo më shumë se 50 për të marrë një mostër
  Base matel: të marrë një mostër nga çdo grumbull shkrirjes
  bashkoj Spiral: të marrë një mostër nga çdo shkrirjes grumbull
  prapanicë bashkoj: jo më shumë se 50 për të marrë një mostër
  Testi Guided bend jo Çdo batch marrë një mostër pozitive provë dhe një mostër anti-Bend Bend
  prapanicë bashkoj jo më shumë se 50 për të marrë një kthesë pozitive dhe një mostër anti-Bend.
  Çdo batch marrë një mostër pozitive provë dhe një mostër anti-Bend Bend
  prapanicë bashkoj jo më shumë se 50 për të marrë një kthesë pozitive dhe një mostër anti-Bend.
  Thyerje testimi rezistencë jo Kur kërkesat e kontratës, shkrirjes grumbull kompleks merr tri mostra;
  D≥508, ndikimi rënie çekiç çdo grumbull shkrirjes marrë dy.
  Kur kërkesat e kontratës, shkrirjes grumbull kompleks merr tri mostra;
  D≥508, ndikimi rënie çekiç çdo grumbull shkrirjes marrë dy.

  Hot galvanizuar procesin e prodhimit tub çeliku

  We have two kinds of packaging:

  1. Packaging suitable for every kind of transport;

  2. According to customer’s requirement to packaging;

   

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !