Жешка поцинкувани челични цевки

Краток опис:

1. Hot galvanized steel pipe specification 1)  Standard: GB/T3091-2001, A53, EN10255, DIN2440, BS1387 etc.; 2) Materials: Q235, Q345B, Gr.B, S195T, ST35 etc.; 3) OD: 13.7 mm-323.9 mm; 4) WT: 1.0mm-12mm; 5) Length: 2m-12m; 6) Application: construction, machinery, coal, chemical, railway vehicles, the automotive industry, road, bridges, containers, sports facilities, agricultural machinery, oil machinery, mining machinery and other manufacturing industries; 2. Galvanized steel pipe connec...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Hebei Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Технички податоци

  производство

  пакет

  Тагови производ

  1. Жешка поцинкувани челични цевки спецификација
  1)  Standard: GB/T3091-2001, A53, EN10255, DIN2440, BS1387 etc.;
  2) Materials: Q235, Q345B, Gr.B, S195T, ST35 etc.;
  3) OD: 13.7 mm-323.9 mm;
  4) WT: 1.0mm-12mm;
  5) Length: 2m-12m;
  6) Application: construction, machinery, coal, chemical, railway vehicles, the automotive industry, road, bridges, containers, sports facilities, agricultural machinery, oil machinery, mining machinery and other manufacturing industries;

  2. врска поцинкувани челични цевки
  Hot dip galvanized into and cold plating, redu easy to rust, cold plating on rust easily.
  Galvanized steel connection: thread, weld;


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Жешка поцинкувани челични цевки спецификација

   

  2. Спојување на геометриски толеранција

  Стандардни елементи код содржина SY / T5037 -2000 T9711 -1997 (A класа цевка) API 5L (43 верзија)
  апликации Гас, вода, керозин, клима, греење, пареа и други општи цевки течност со челични цевки Нафта и гас индустрија пренос цевка Нафта и гас индустрија пренос цевка
  челик Q195, Q215, Q235 L175 -L483 A, B, X42 ~ X70
  големина тело OD D <508 ± 0.75% D
  D≥508 ± 1,00% D
  D <508 ± 0.75% D
  D≥508 ± 1,00% D
  D <508 ± 0.75% D
  508≤D≤914 -0,25% D ~ + 0,75% D
  D> 914 -0,32% D ~ + 6,35% D
  крајот OD D <508 ± 0,75% D или ± 2.5 да биде минимум
  D≥508 ± 0.50% D или ± 45 да биде минимум
  D≤273.1 -0,40 1,59 ~
  Д> 323,9 -0,79 2,38 ~
  D≤273.1 -0,40 1,59 ~
  Д> 323,9 -0,79 2,38 ~
  толеранција WT <508 ± 12,5% t -12,5% t ~ + 12,5% t -12,5% t ~ + 12,5% t
  ≥508 ± 10.0% t ~ L175 L245 -10,0% t ~ + 17,15% t
  L290 L555 ~ -8,0% t ~ + 19,5% t
  Не надвор од класа Б -12,5% t ~ + 17,5% t
  не пониска од X42 -8,0% t ~ + 19,5% t
  Овални цевка Внатрешниот крај цевка опсег од 100 ± 1% D D> 508 челик во опсег од 101.6 максимум OD на крајот на цевката не може да биде поголем од DN од 1% D; Најмалата OD од DN треба да биде 1% D D> 508 челик во опсег од 101.6 максимум OD на крајот на цевката не може да биде поголем од DN од 1% D; Најмалата OD од DN треба да биде 1% D
  Кривина степен (правост) Не надминува 0,2% од должината на цевката Не надминува 0,2% од должината на цевката Не надминува 0,2% од должината на цевката
  цевка крајот beveling Наклон степен 30 ° -35 ° тапи edge1.6 ± 0.8 Наклон степен 30 ° -35 ° тапи работ 1.59 ± 0.79 Наклон степен 30 ° -35 ° тапи работ 1.59 ± 0.79
  Навалите 1.6≤D <813 <1.59 <1.59
  неусогласеност t≤12.7 0.35t и не повеќе од 3.0 <1.59 <1.59
  t> 12,7 0.25t 0,1251 и 3.18 се минималната вредност 0,1251 и 3.18 се минималната вредност
  заварување засилување t≤13 ... <3.2
  t> 13 <4,8
  t≤12.7 ... <3.18
  t> 12,7 <4.76
  t≤12.7 ... <3.18
  t> 12,7 <4.76
  хемиска анализа Земете еден примерок од секоја серија Земете две мостри од секоја серија Земете две мостри од секоја серија
  испитување на истегнување Земете еден заварени заеднички примерок од секоја серија База Мател: се земе еден примерок од секоја серија топење
  спирала заварување: се земе еден примерок од секоја серија топење
  задник заварување: не повеќе од 50 да се земе еден примерок
  База Мател: се земе еден примерок од секоја серија топење
  спирала заварување: се земе еден примерок од секоја серија топење
  задник заварување: не повеќе од 50 да се земе еден примерок
  Водени наведнуваат тест Не Секоја серија заземе позитивен тест примерок и анти-наведнуваат наведнуваат примерок,
  задник заварување не повеќе од 50 да заземе позитивен наведнуваат и анти-наведнуваат примерок.
  Секоја серија заземе позитивен тест примерок и анти-наведнуваат наведнуваат примерок,
  задник заварување не повеќе од 50 да заземе позитивен наведнуваат и анти-наведнуваат примерок.
  тестирање фрактура цврстина Не Кога условите од договорот, топење комплекс серија трае три примероци;
  D≥508, влијанието на падот чекан секој топење серија се две.
  Кога условите од договорот, топење комплекс серија трае три примероци;
  D≥508, влијанието на падот чекан секој топење серија се две.

  Топло поцинкуван процесот на производство на челични цевки

  We have two kinds of packaging:

  1. Packaging suitable for every kind of transport;

  2. According to customer’s requirement to packaging;

   

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !